TÜRKİYE 13. GIDA KONGRESİ21-23 Ekim 2020Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Troia Kongre Merkezi
Kongre için kalan süre
günsaatdakikasaniye
Türkiye 13. Gıda KongresiÇanakkale 18 Mart ÜniversitesiGıda Teknolojileri Derneği

TGK13 genel bilgilendirme

Merhaba,

Her ne kadar sorumlu yazarlara her 15 günde bir olacak şekilde bilgilendirme e-postası gönderiyor ve paralel olarak web sayfamızın bilgilendirme bölümünde kongreye sunulmak üzere gönderilen bildirilerin son durumu (bildiri adı sıralaması ile) hakkında bilgi veriyorsak da bildiride adı geçen herkese ulaşma şansımız olmadı. Aşağıda kongremiz ile ilgili bilgilendirme vardır.

Genel

Kongrelerin birinci amacı meslektaşları bir araya getirmektir. Pandemi nedeniyle bu amaç bir miktar saptı, ancak kongreyi her koşulda yapacağız. Dileyenler standart katılımcı olarak Çanakkale’ye gelip sözlü ve/ veya poster bildirilerini sunabilirler. Çanakkale’ye gelemeyenler ise sözlü sunularını zoom programı üzerinden verebilirler. Pandemide olağan dışı bir artış olur ve kongreyi fiziksel olarak yapma olasılığımız kalkarsa tümüyle elektronik ortamda yapacağız. Tüm alt yapımız hazır. Bu sıralarda Covid-19 pandemisine bağlı olarak tüm dünya çapında çok yoğun elektronik ortam kullanımına bağlı olarak elektronik ortam kullanımında kısıtlamalara hepimizin tolerans göstermesi gerekmektedir.

Sözlü sunular

Kongreye on-line olarak katılacak meslektaşlarımız, PowerPoint (PP) formatında hazırlayacakları sunularını gidakongre2020canakkale@gmail.com adresine 01 Ekim 2020 tarihine kadar göndermelidirler. PP sunuları, kongreye on-line katılan meslektaşlarımız değil oturum başkanlığı tarafından yönetilecektir. Sözlü sunular 15 dk ile sınırlıdır. Dolayısıyla tüm sözlü sunularınızı en fazla 15 slayt içinde sunmanız önerilir. On-line sözlü sunularda sunu, salondaki perdeye yansıtılacak ve salonda olan meslektaşlarımız bildiriyi dinleyebileceklerdir. On-line sunumlarda soru-cevap şansı olmayacaktır. Dileyenler daha sonra sunucunun e-posta adresine sorularını iletebilirler. On-line sunularda sadece sunucunun mikrofonu açık olacak, bildiriyi on-line olarak izleyen meslektaşlarımızın mikrofonları kapatılacaktır. Zoom programı üzerinden sözlü bildiri verecek olan meslektaşlarımızın ekran görüntüsü ve ses konusunda önceden alıştırma yapmaları ve sisteme hâkim olmaları beklenmektedir.

Poster sunuları

Poster boyutları standart olarak 70x100 cm olmalı ve 1 metre uzaklıktan kolayca okunabilecek yazı karakteri ve puntosu ile hazırlanmalıdır. Lütfen ve özellikle yazılı kısımlarda pastel renkler kullanmayın.
-Çanakkale’ye gelebilecek poster sunucuları kendi posterlerini asarlar.
-Çanakkale’ye gelemeyecek meslektaşlarımız için 2 seçenek var:
-a) Bir arkadaşları posteri asabilir,
-b) Çanakkale’ye gelebilecek hiçbir arkadaşı olmayanlar 70x100 cm boyutlarında PP programı ile hazırlayacakları posterlerini gidakongre2020canakkale@gmail.com adresine 01 Ekim 2020 tarihine kadar gönderebilirler. Bu koşulda posteri biz bastırıp asarız. Poster bastırma ücreti için ayrı bir banka hesabı bildireceğiz.
Tüm posterlerin fotoğrafı çekilecek ve elektronik ortamda web sayfamızda yayımlanacaktır.

On-line katılımcılar

Kongre katılım ücretini ödeyip sözlü ve/ veya poster sunusunu on-line yapacak olanlar ile on-line katılım sağlayacak dinleyicilere her gün için ve tüm salonların günlük zoom şifrelerini göndereceğiz. On-line sözlü sunumlar sadece kongrenin ilk iki günü yapılacaktır. Günlük katılım tercih eden meslektaşlarımıza sadece bildirisinin olduğu günkü şifreleri göndereceğiz.

Kongre çantası

Çanakkale’ye gelebilecek meslektaşlarımız kongre çantasını kongre kayıt masasından alacaklardır. Gelemeyecek olanlara kongre çantası ya kongreye gelen bir arkadaşına teslim edilebilir ya da kongre sonrası kargo ile adreslerine gönderilir. Kongre çantasını kayıt masasında bir arkadaşına verilmesini tercih edenler önceden arkadaşının adını bize bildirmelidir. Kongre çantası içinde katılım sertifikası, fatura, bildiri özetleri CD’si, yaka kartı ve bavul etiketi olacaktır.

Güvenlik

Hiç kimsenin maskesiz olarak kongre merkezine girmesine izin vermeyeceğiz. Salonlarda ve poster sunu alanlarında herkes maske ile bulunmak zorundadır. Bu konudaki yetkililerimiz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi lisans öğrencileri olacaktır. Lisans öğrencilerinin maskesiz profesörleri dahi kongre merkezine sokmama yetkisi olacaktır. Sadece sözlü sunu yapan meslektaşımız sunusu sırasında maskesini çıkarabilir. Lütfen biz, öğrencilere örnek olalım. Çanakkale’ye gelecek tüm meslektaşlarımızın cebinde kolonya olmasını rica ediyoruz. Kongre merkezine ve salonlara girişte, poster sunu alanlarında yeteri miktarda el dezenfektanı bulunduracağız.

Sosyal programlar

Pandemiye bağlı olağan dışı bir gelişme olmazsa 20 Ekim 2020 Salı akşamı açılış kokteylimize tüm meslektaşlarımız davetlidir. 22 Ekim 2020 Perşembe akşamı ücretli gala yemeğimiz olacak. Gala yemeğine katılmak isteyen meslektaşlarımız, en geç 22 Ekim 2020 Perşembe öğle saatlerine kadar katılım durumunu bildirmeli ve gala yemeği ücretini ödemelidir. Gala yemeği ücreti kongre başlangıcında bildirilecektir. Gala yemeği ücretine alkollü içki ücreti dâhil olmayacaktır, ancak dileyenler ücretini ödemek kaydı ile masalarına alkollü içki alabileceklerdir.

Bunların dışında kongre organizasyonu tarafından hiçbir sosyal program yapılmayacaktır. Dileyenler bağımsız olarak Çanakkale’yi gezebilir ve/ veya kayıt masasındaki tur operatörleri ile devam edebilir. Kongre düzenleme kurulu, Çanakkale turları konusunda sorumluluk taşımamaktadır.

Bildiri özetleri kitapçığı

Bildiri özetleri sadece elektronik ortamda yayımlanacaktır. Dileyen meslektaşımız pdf formatındaki dosyayı indirip bastırabilecektir. ISBN numarası alınacak olan elektronik kitapta dileyen meslektaşlarımız için sırt kalınlığı ayarlanmış kapak da olacaktır.
Dileyen meslektaşımız sadece tek sayfalık özet gönderebileceği gibi en çok 8 sayfalık tam metin de gönderebilir. Tam metin için GIDA dergisi yazım kurallarına uyulması rica edilir (https://dergipark.org.tr/tr/pub/gida/writing-rules). Tam metin tercihinde lütfen İngilizce başlık ve abstract yazmayın

Tam metin bildiri gönderme için son tarih 15 Eylül 2020’dir.